00 Urlop na rowerze - Strona sportowa

Urlop na rowerze

Turystyka rowerowa może stać się naszą życiową pasją, jeżeli choć raz zdecydujemy się przemierzyć długie kilometry na dwóch kółkach. Do takiej wyprawy musimy się jednak solidnie przygotować – zadbać nie tylko o formę, ale też o sprzęt, a najważniejsza decyzja dotyczy oczywiście wyboru odpowiedniego roweru.

 

Bez niemiłych niespodzianek

Na rower wsiadamy w bardzo różnym celu – czasem chcemy po prostu szybciej niż pieszo dotrzeć w jakieś miejsce, innym razem po to, żeby wygrać wyścig. Jeżeli jednak naszym celem jest czysta przyjemność, jaką czerpiemy z jazdy na dwóch kółkach, to turystyka rowerowa jest propozycją dla nas. Podczas takiej wyprawy możemy jechać w takim tempie, jakie nam odpowiada i sami decydujemy o tym, jak długi dystans pokonamy. Warto się solidnie przygotować do takiej wyprawy, aby w trasie nie spotkały nas niemiłe niespodzianki. Psikusa może nam sprawić przede wszystkim pogoda, dlatego ubiór podczas podróżowania rowerem jest bardzo ważny. Solidne buty sportowe, nieprzemakalna kurtka i przede wszystkim kask rowerowy to podstawa. Przed wyjazdem w długą trasę przygotujmy też własne ciało – jeżdżąc regularnie na krótsze wycieczki, a także rower – sprawdzając jego stan techniczny. 

 

Sprawdzony model

W długą trasę wybierzmy się na rowerze, który jest do tego przeznaczony. Wybierajmy wśród modeli dobrych marek, aby mieć pewność, że rower sprawdzi się podczas najdłuższej podróży, czasem w niełatwym terenie. Dobrym wyborem będzie rower kross trans 1.0, który jest lekki i wytrzymały zarazem. Charakteryzuje się obniżoną ramą, co sprawia, że łatwo się na niego wsiada i z niego schodzi, a to podczas długiej podróży ma duże znaczenie. Rower ten wyposażony jest także w błotniki, które chronią ubiór rowerzysty przed pobrudzeniem oraz w praktyczny bagażnik. Producent tego modelu podkreśla jego łatwość w przemieszczaniu się, co w długiej trasie jest nie do przecenienia. Rower ten jest dostępny zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej i w różnych rozmiarach. Amatorzy turystyki rowerowej z pewnością powinni wziąć ten model pod uwagę, bo jest uniwersalny i skonstruowany tak, by nas nie zawiódł podczas długich wypraw.

Dodaj komentarz