Urlop na rowerze

Turystyka rowerowa może stać się naszą życiową pasją, jeżeli choć raz zdecydujemy się przemierzyć długie kilometry na dwóch kółkach. Do takiej wyprawy musimy się jednak solidnie przygotować – zadbać nie tylko o formę, ale też o sprzęt, a najważniejsza decyzja dotyczy oczywiście wyboru odpowiedniego roweru.

 

Bez niemiłych niespodzianek

Na rower wsiadamy w bardzo różnym celu – czasem chcemy po prostu szybciej niż pieszo dotrzeć w jakieś miejsce, innym razem po to, żeby wygrać wyścig. Jeżeli jednak naszym celem jest czysta przyjemność, jaką czerpiemy z jazdy na dwóch kółkach, to turystyka rowerowa jest propozycją dla nas. Podczas takiej wyprawy możemy jechać w takim tempie, jakie nam odpowiada i sami decydujemy o tym, jak długi dystans pokonamy. Warto się solidnie przygotować do takiej wyprawy, aby w trasie nie spotkały nas niemiłe niespodzianki. Psikusa może nam sprawić przede wszystkim pogoda, dlatego ubiór podczas podróżowania rowerem jest bardzo ważny. Solidne buty sportowe, nieprzemakalna kurtka i przede wszystkim kask rowerowy to podstawa. Przed wyjazdem w długą trasę przygotujmy też własne ciało – jeżdżąc regularnie na krótsze wycieczki, a także rower – sprawdzając jego stan techniczny. 

 

Sprawdzony model

W długą trasę wybierzmy się na rowerze, który jest do tego przeznaczony. Wybierajmy wśród modeli dobrych marek, aby mieć pewność, że rower sprawdzi się podczas najdłuższej podróży, czasem w niełatwym terenie. Dobrym wyborem będzie rower kross trans 1.0, który jest lekki i wytrzymały zarazem. Charakteryzuje się obniżoną ramą, co sprawia, że łatwo się na niego wsiada i z niego schodzi, a to podczas długiej podróży ma duże znaczenie. Rower ten wyposażony jest także w błotniki, które chronią ubiór rowerzysty przed pobrudzeniem oraz w praktyczny bagażnik. Producent tego modelu podkreśla jego łatwość w przemieszczaniu się, co w długiej trasie jest nie do przecenienia. Rower ten jest dostępny zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej i w różnych rozmiarach. Amatorzy turystyki rowerowej z pewnością powinni wziąć ten model pod uwagę, bo jest uniwersalny i skonstruowany tak, by nas nie zawiódł podczas długich wypraw.