Kiedy pomyśleć o zakupie hantli i jak wybrać coś dla siebie?

Zestawy hantli są łatwo dostępne, więc nic z nas nie będzie miał trudności z ich nabyciem do domu. Tylko kiedy warto to zrobić? Kiedy zdecydować się na zestaw hantli i  jak wybrać coś dla siebie? To bardzo często pojawiające się pytania. Chciałbyś poznać na nie odpowiedzi? Zajrzyj do poniższego tekstu!

Zestaw hantli – kiedy nabyć?

Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o zakupie hantli, gdy planujemy mieć w swoim domu mini siłownię, czy po prostu chcemy lepiej przygotować się do ćwiczeń w domu. Dzięki temu, że sięgniemy po zestaw hantli, to będziemy mogli zwiększać efektywność ćwiczeń, wzmacniać mięśnie, czy budować wybrane partie ciała. Wszystko dlatego, że hantle to bardzo uniwersalne akcesorium, które sprawdza się przy wielu różnych ćwiczeniach. 

Z powodzeniem można z nich korzystać przy ćwiczeniach fitness, ćwiczeniach ogólnych, czy nawet przy ćwiczeniach rozwojowych. Poza tym to właśnie hantle sprawdzają się przy rehabilitacji, więc tak naprawdę każdy powód jest dobry, by zdecydować się na ich zakup. 

Zestaw hantli – jak wybrać?

Wydawać by się mogło, że możemy sięgnąć po pierwsze hantle, jakie uda nam się znaleźć, ale nic bardziej mylnego. Jeśli chcemy, by hantle pomogły nam w osiągnięciu wyznaczonych celów i sprawdzały się przy prowadzonym treningu, to lepiej poświęcić trochę więcej czasu na ich wybór i pamiętać, że czekają w wielu różnych rodzajach. Poszczególne typu różnią się nie tylko wyglądem, ale również wykorzystanym surowcem (np. hantle winylowe, żeliwne, piaskowe) czy masą. 

Dlatego warto mieć to na uwadze i zawsze sięgać po sztangi, które będą dla nas odpowiednie. Kryterium wyboru nie jest wcale takie trudne, jak by się mogło wydawać, ponieważ należy brać pod uwagę to, co chce się osiągnąć. Jeśli mamy zatem w planach budowanie mięśni i nigdy wcześniej nie sięgaliśmy po hantle, to dobrym wyborem będą te od 2 do 5 kg. Z kolei jeśli nasz cel to wzmocnienie mięśni, czy wyszczuplenie kończyn, to wystarczą hantle o wadze od 0,5 kg do 1 kg.