Okulary pływackie korekcyjne – jak je dobrać?

Bez względu na to, czy lubujemy się w letnich szaleństwach na desce surfingowej, czy też regularnie odwiedzamy lokalny basen, zakup odpowiednich okularów pływackich jest tu warunkiem praktycznie koniecznym. Powód jest prosty – w wodzie mogą występować nie tylko wirusy i bakterie, ale też chloraminy, wykorzystywane przy dezynfekcji basenów. Na uwadze musimy mieć również skrajne poziomy pH oraz promienie UV, obecne podczas pływania na świeżym powietrzu. Dodatkowym czynnikiem, którego nie powinien bagatelizować żaden z nas, są zaburzenia wzroku. Osoby, cierpiące na krótko- lub dalekowzroczność, powinny więc wyposażyć się w specjalistyczne okulary pływackie korekcyjne, na których skupimy się w niniejszym artykule.

 

Korekcyjne okulary do pływania dla dzieci i dorosłych – najważniejsze parametry

 

Wybierając okulary do pływania dla dzieci lub nas samych, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary interesującej nas pary. Źle dobrane, okulary będą przepuszczać wodę, prowadząc do podrażnienia oczu oraz zapalenia spojówek. Zbyt ciasne akcesorium może z kolei naciskać na twarz, powodując dyskomfort podczas pływania. Wielkość szkieł okularów pływackich korekcyjnych powinna obejmować całe oczy.

Dobre okulary do pływania dla dzieci i dorosłych muszą być również wyposażone w powłokę przeciwmgłową, zapobiegającą pogarszaniu widoczności. Niezwykle istotna jest tu także solidność wykonania. Akcesoria te nie mogą być bowiem podatne na działanie słonej wody, zaś ich konstrukcja powinna wykazywać dużą odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Specjalistyczne sklepy, jak chociażby E-Okularnicy, posiadają również w swoim asortymencie modele antyalergiczne, pozbawione elementów lateksowych.