Zegarki, którym woda niestraszna

Sporty wodne, od nurkowania, poprzez pływanie aż po żeglowanie, cieszą się ogromną popularnością. Dlatego dla amatorów tych aktywności ważne jest, aby mieć zegarek, którego nie trzeba zdejmować przed każdym wejściem do wody, a można z niego aktywnie korzystać nawet pod wodą. Wysoka klasa szczelności to podstawowa cecha, która powinna cechować takie czasomierze. Szwajcarska firma IWC Schaffhausen od bardzo długiego czasu słynie z zegarków, które przetrwają wiele wodnych przygód.

IWC AQUATIMER AUTOMATIC 2000 – ODPORNY NA GŁĘBOKOŚĆ

Ten model zegarka należy do tzw. zegarków nurkowych. Czym się one charakteryzują? Po pierwsze, co wydaje się oczywiste, są wodoszczelne. Zakręcany stalowy dekiel i koronka sprawiają, że zegarek jest wodoszczelny na poziomie aż do 2000 m. Nic dziwnego, IWC Aquatimer Automatic 2000 został opracowany z myślą o płetwonurkach bojowych. Stąd też jego niezwykle wytrzymała koperta ze stali szlachetnej. Mechanizm jest napędzany automatycznie, co znaczy, że przez określony czas nie trzeba go nakręcać. Zegarek ma też udoskonalenia, dzięki którym z łatwością można mierzyć czas zanurzenia pod wodą. Wygrawerowane na deklach zegarków wizerunki związanych z morzem Jacquesa Costeau i Charlesa Darwina nie znalazły się tam więc przypadkiem. Kupując zegarek, wspieramy fundacje, które noszą imiona tych postaci. Organizacje te zajmują się ratowaniem flory i fauny w morzach i oceanach.

ORYGINALNY WYGLĄD I PRECYZJA

Mimo że zegarki IWC Aquatimer Automatic 2000 są zegarkami do zadań specjalnych, nie znaczy to, że skupiono się tylko na ich funkcjonalności, a zapomniano o estetyce. W tych czasomierzach te dwie cechy są na wyrównanym poziomie. Czasomierze IWC Aquatimer Automatic 2000 wyróżniają się elegancją i niezwykłym dopracowaniem. Cyferblat, indeksy, wskazówki (pokryte świecącą w ciemnościach substancją) i bransoleta (zaopatrzona w system, który umożliwia szybką jej zmianę na przykład na pasek kauczukowy) stanowią spójną całość, na którą ciężko nie zwrócić uwagi. Trzeba jeszcze dodać, że IWC Aquatimer Automatic 2000 cechuje duża precyzja i na dokładność mierzenia czasu nie wpływają ekstremalne warunki pogodowe. Ten model zegarka jest produkowany od dłuższego czasu, a każda kolejna wersja zostaje udoskonalana tak, aby jak najlepiej sprawdzać się zarówno pod wodą, jak i na lądzie. Inwestycja w Aquatimera jest na pewno dobrym pomysłem, ponieważ to inwestycja na długie lata. Być może zakupiony przez nas zegarek ucieszy następne pokolenia.