Rowery górskie MTB, czy rowery Kross Hesagon można zabrać w góry?

Rowery marki Kross dostępne są w wielu modelach przeznaczonych do różnego sposobu użytkowania. Przymierzając się do zakupu roweru górskiego, warto zakupić model, który sprawdzi się zarówno na szlaku, jak i w codziennym użytkowaniu. Dla osób rozpoczynających przygodę z MTB idealnym rozwiązaniem będą rowery Kross Hexagon. Rowery z tej serii mają wszystko, co powinny mieć rowery do jazdy górskiej.

Czym są rowery MTB?

Rower MTB to rodzaj oznaczenia roweru przeznaczonego do jazdy w górach. W terenie wyboistym, nieprzewidywalnym od roweru wymaga się nadzwyczajnej wytrzymałości i niezawodności działania. Podstawowym rodzajem wyposażenia rowerów MTB powinno być tak, jak to jest w serii rowerów Kross Hexagon:

  • możliwość wyboru średnicy koła, głównie zaleca się koła 27.5” lub 29”, ale serię rowerów Hexagon rozpoczynają modele o kołach 26” dla mniej wyczynowej jazdy),

  • hamulce tarczowe, gwarantujące bezpieczeństwo w górach,

  • aluminiowa rama,

  • amortyzatory o skoku oscylującym w granicach 100 mm.

Rowery Kross to marka, której można zaufać

Jazda górska wymaga zarówno perfekcyjnej znajomości możliwości, roweru, jak i olbrzymiego wyczucia, by nie powiedzieć krótkiego czasu reakcji. Tu nie ma miejsca na rozważania „czy rower da radę?”. W przypadku rowerów Kross Hexagon nie ma najmniejszych powodów do obaw, że którykolwiek z komponentów roweru zawiedzie nas w kluczowym momencie na trasie. Wieloletnia tradycja w produkcji rowerów przez markę Kross daje tę pewność, której potrzebuje każdy rowerzysta, czy to amator, czy wyczynowy kolarz górski.

Rowery Kross Hexagon twoim sprzymierzeńcem na szlaku

Geometria w rowerze górskim MTB to podstawa wysokiego komfortu jazdy w rudnym terenie. W przypadku rowerów Kross Hexagon ciało rowerzysty ma dość wyprostowaną pozycję za kierownicą. Dzięki temu, osoby o mniejszym doświadczeniu, rozsmakowujące się dopiero w jeździe górskiej, nie będą odczuwały przeciążeń w okolicy przedramion, czy kręgosłupa. Nie zalecane są one do stromych podjazdów i zjazdów, ale na początek wystarczą. Rowery Kross z myślą o początkujących rowerzystach, mają w rowerach MTB szersze siodełka, które poprawiają komfort jazdy w mniej profesjonalnym stroju.