Kurtki kolarskie

Kurtki kolarskie przydają się nie tylko w zimnych jesienno-zimowych miesiącach, ale i wiosną czy latem. Chronią bowiem nie tylko przed zimnem, ale i deszczem oraz wiatrem, które mogą nas dopaść nawet w lipcu czy sierpniu.

Możemy podzielić kurtki kolarskie na kieszonkowe, czyli wiatrówki, które można łatwo zwinąć i spakować do torby plecaka oraz kurtki do zadań specjalnych. Oczywiście sformułowanie „kurtki kolarskie” niekoniecznie musi oznaczać, że to część ubioru przeznaczona wyłącznie na rower. Doskonale nadaje się również do uprawiania innych sportów na powietrzu, a także jako jeden z elementów zwykłego stroju utrzymanego w sportowym stylu.

Kurtki kolarskie wykonane są z bardzo lekkiego i szybkoschnącego materiału nieprzepuszczającego powietrza ani wody.

Jak wybrać idealną kurtkę kolarską?

Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar, w razie wątpliwości raczej większy, niż mniejszy (zbyt mała czy obcisła kurtka ograniczałaby swobodę podczas jazdy czy ogólnie poruszania się). Jeśli chcemy, by nasza kurtka była wielofunkcyjna, warto wybrać wersję termiczną i nieprzemakalną. Profesjonalni kolarze często polecają neonowe kolory, widoczne z daleka dla innych uczestników ruchu, co jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jednak jeśli kurtka ma pełnić raczej funkcję ozdoby, niż elementu stroju zawodowca, być może kolor pasujący do innych rzeczy w Państwa szafie będzie bardziej odpowiedni.

Nasza oferta kurtek kolarskich

Proponujemy Państwu sześć modeli kurtek kolarskich:

  • kurtkę Rogelli PESARO 2.0 w dwóch opcjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej. Kurtki te mają oddychający tylni panel, który zapewnia szybsze odprowadzanie temperatury ciała, dzięki czemu chroni organizm przed przegrzaniem, przednią część i rękawy z materiału „soft shell” chroniące przed wiatrem i deszczem oraz delikatne wewnętrzne ocieplenie. Są uniwersalne, do całorocznego zastosowania – na rower, narty i na spacer.
  • kurtkę Sigr Norrsken Reflective o unikalnym, nawiązującym do układu planetarnego wzorze odbijającym światło samochodowe, co pozytywnie wpływa na naszą widoczność na drodze.
  • lekką kurtkę przeciwdeszczową Rogelli Crotone oraz
  • wiatrówkę wykonaną z cienkiego windstoppera Windy z membraną Zero Wind model 301 w kolorze białym oraz fluorescencyjnym żółtym.