Jak uprawiać sporty zimą?

Uprawianie sportu powinno być bardzo ważną częścią naszego życia – pozwala nam zachować zdrowie i dobrą kondycję na dłużej. Nie ma przy tym znaczenia, jaki sport wybierzemy – może to być piłka nożna, ręczna, koszykówka, golf, bieganie, siłownia.

Jednym z popularniejszych w naszym kraju jest kolarstwo. Wiele osób w wolnym czasie wyciąga z piwnic rowery i wyjeżdża na trasę. Kiedy jest ciepło, nie ma z tym żadnego problemu, jednak kiedy temperatura spada, trzeba zastanowić się nad kilkoma sprawami.

Ubiór

Przede wszystkim ważna jest kwestia ubioru. Każdy trener powie, że lepiej ćwiczyć w specjalnych sportowych ubraniach uszytych z profesjonalnych materiałów, które np. pozwalają skórze oddychać i odprowadzają pot. Problemem stają się jednak miesiące zimowe, kiedy koszulka i spodnie nie wystarczą i trzeba się zastanowić nad ubraniami, które zapewnią nam ciepło, ale jednocześnie nie przegrzeją.

Kurtka

Ważnym elementem jest odpowiednia kurtka. Jednak nie może to być kurtka puchowa, mocno grzejąca, jaką z powodzeniem możemy nosić na co dzień, podczas normalnej aktywności. Kurtka przeznaczona do uprawiania sportów powinna być z materiałów, które zapewnią nam przewiewność, ale nie pozwolą nam się wychłodzić. Takie modele bez problemów znajdziemy w sklepach sportowych.

Buty

Kolejnym istotnym elementem stroju są buty. Latem możemy ćwiczyć w lekkich butach sportowych. Zimą jednak musimy wyposażyć się w bardziej specjalistyczne obuwie. Takie buty są droższe, a także cięższe. Jeżeli jest bardzo zimno, najlepiej w takich ćwiczyć. Jednak jeśli temperatura nie spada poniżej zera, możemy się zdecydować na ocieplacze kolarskie na buty.

Ocieplacze kolarskie na buty wykonane są zwykle z neoprenu. Zapewniają wysoką wodo- i wiatroodporność. Dzięki temu jazda na rowerze podczas chłodnych miesięcy jest dużo wygodniejsza. Dodatkowo często są w neonowych kolorach, a nawet pokryte odblaskami, co zapewnia bezpieczniejszą jazdę po zmroku.