Jak poprawić komfort jazdy?

Jazda rowerem jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Można jechać praktycznie wszędzie, poczuć ruch, naturę i wolność. Jednak czasem pewne drobnostki potrafią skutecznie odwrócić naszą uwagę od tego relaksującego momentu dla siebie. Na szczęście jest kilka sposobów, które pozwolą te rozpraszacze wyeliminować.

Drgania kierownicy

Dużym problemem dla kolarza są drgania kierownicy, szczególnie w przypadku kolarstwa szosowego, kiedy poruszamy się po zróżnicowanym terenie. Warto wtedy zaopatrzyć się w owijkę. Wiele osób nie wie, że takie akcesoria mogą znacznie ułatwiać im uprawianie sportu. Owijka kolarska to rodzaj taśmy, którą nakłada się na kierownicę. Wykonana jest ona zazwyczaj z miękkiej pianki, co pozwala jednocześnie na wytłumienie drgań, a także na zmniejszenie ilości otarć i odcisków na rękach, które po długiej jeździe często są nieuniknione. Owijka kolarska pozwala zneutralizować ten problem.

Dzwonek

Jednym z problemów jest to, że rower jadąc, nie wytwarza wiele dźwięków, przez to można się łatwo zderzyć np. z pieszym. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom, warto kupić dzwonek, aby móc sygnalizować przejazd. Dzięki temu możemy jeździć w sposób bezpieczniejszy.

Licznik

Wiele akcesoriów ułatwia i poprawia komfort jazdy. Ciekawym przykładem są różnego rodzaju liczniki. Mogą zliczać nam przejechane kilometry, prędkość, a nawet ilość spalanych kalorii. Pozwala nam to na bardziej świadome uprawianie sportu.