Ile kalorii traci się podczas pływania?

Pływanie na pewno nie jednej osobie kojarzy się z dzieciństwem, kiedy przezywało się trudne początki w samodzielnej nauce pływania, będąc małym. Jednak po czasie udało się każdemu na pewno, chociaż w małym stopniu nauczyć się podstawowych technik pływania. Pływanie nie tylko przynosi nam przyjemność z uprawiania sportu, ale także pomaga schudnąć.

Pływanie jak się nauczyć?

Otóż wbrew pozorom, nauka pływania nie jest wcale taka trudna. Większość ludzi uczy się jej samemu w dzieciństwie. Jeśli jednak chce się nauczyć pływać jako osoba dorosła, to może być to nie mały problem, ponieważ dziecko prędzej przełamie strach. Można obejrzeć różne filmiki instruktażowe w sieci, a następnie pojechać na basen, bądź na jezioro i tam próbować swoich sił, aż do skutku. Można się jednak zapisać również do szkoły pływania, która nauczy nas pływać od podstaw, a także doskonalić różne sposoby i techniki. Bardzo często takie szkoły, funkcjonują na basenach. Pływanie ile razy w tygodniu powinno się pływać? Minimum przy chęci schudnięcia są 2 godziny po 3 razy w tygodniu, jednak jeśli zależy nam, na szybszym schudnięciu, to trzeba zwiększyć ilość uczęszczania na basen, do 5 dni w tygodniu.

Pływanie, dlaczego warto pływać?

Pływanie nie tylko przynosi nam korzyści zdrowotne, ale także pomaga nam schudnąć oraz zachować nową, już wysportowaną sylwetkę. Pływanie ile kalorii się traci? Podczas pływania stylem klasycznym, trwającym 30 minut, traci się 240 kalorii. Natomiast podczas pływania kraulem traci się ich już 350 kalorii. Pływanie które mięśnie pracują? Podczas pływania pracują wszystkie mięśnie głębokie i powierzchowne grzbietu, bicepsy i tricepsy, mięśnie skośne i proste brzucha, mięśnie czworogłowe i dwugłowe uda oraz mięśnie trójgłowe łydki. Jak widać, pływanie angażuje mięśnie praktycznie całego ciała, co może wpłynąć korzystnie na wszystkie partie, i nie trzeba ćwiczyć ich dodatkowo osobno. Pływanie co jeść? Jeśli chcemy schudnąć podczas pływania, to bardzo ważna jest również dieta. Najlepiej będzie pójść do dietetyka bądź trenera personalnego, który nam taką dietę ułoży. Wtedy będziemy mieli pewność, że na pewno będzie ona bardziej skuteczna, niż inne. Ćwiczenia przyniosą nam także, dużo szybsze efekty. Pływanie ma to do siebie, że nie zmęczymy się aż tak podczas niego, jak w przypadku innych form aktywności fizycznej. Pływanie jest też bardzo dobre na zakwasy, przez co na drugi dzień, od rozpoczęcia treningów w postaci pływania, praktycznie nic nie będzie nas boleć.