Czy osoba chora na Hashimoto może schudnąć?

Osoby chore na Hashimoto nie jednokrotnie zastanawiają się czy mogą zrobić coś by zdrowo i bezpieczne zrzucić zbędne kilogramy. W sieci ciężko znaleźć sprawdzone informacje a samemu bardzo ciężko coś zrobić. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistami żywienia i aktywności fizycznej, którzy pomogą nam w walce o nasze zdrowie.

Gdzie szukać pomocy w kwestii odżywiania?

Chorując na Hashimoto każdego dnia musimy ogromną wagę przykładać do odpowiedniego żywienia. Starając się zrzucić zbędne kilogramy staje się to jeszcze większym wyzwaniem. Pomocy powinniśmy szukać nie tylko u lekarzy, ale również u specjalistów od żywienia. To oni pomogą nam dobrać odpowiednią dietę na podstawie naszych ulubionych smaków i przeciwskazań związanych z chorobą. Pamiętajcie, że przy odpowiedniej dawce motywacji, zdrowego podejścia i silnej woli możecie zmienić się nie do poznania.

Czy aktywność fizyczna może pomóc nam w walce z nadmierną ilością tłuszczu?

Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się jak schudnąć z Hashimoto. Dla większości osób z tą chorobą wydaje się to być wręcz niemożliwe. Warto jednak uzmysłowić sobie, że dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom możemy nie tylko kontrolować naszą wagę, ale również gubić kilogramy. Na początku naszej drogi warto skonsultować się ze specjalistą od żywienia i ćwiczeń fizycznych by nakreślić podstawy i plan działania na pierwsze tygodnie naszego wyzwania. Z każdym dniem będzie tylko łatwiej a efekty będą nas motywować do dalszej pracy.